advertise

  • خانه
  • راهنمایی ها در انجمن

راهنمایی ها در انجمن

جوابهای من! یک انجمن آنلاین است که شرکت کنندگان می توانند پرسش و پاسخهای خود را در طیف وسیعی از گروهها مطرح کنند.

مانند تمام انجمنها، ما نیز اصول و قوانینی داریم که شرکت کنندگان باید آنها را رعایت کنند.

توجه:

نقض دستورالعملهای انجمن ممکن است منجر به بسته شدن موقتی و یا دائمی حساب شما با یا بدون اخطار قبلی گردد.

به دلایل امنیتی کودکان کمتر از 13 سال مجاز به پرسش و پاسخ نیستند.

خوب!

انجمن جوابهای من! بستگی دارد به کمک اعضا در نگه داشتن یک محیط امن و پویا و مثبت برای همه ی بازدید کنندگان. تمام اعضا می توانند تخلفات را گزارش دهند. اما کاربرانی که شناخته شده تر هستند می توانند در شناسایی و حذف موارد تخلف با سرعت بالاتری به ما کمک نمایند.
اشتراک گذاری اطلاعات

ممکن است کسی بتواند از دانش یا عقیده و یا تجربیات شما استفاده و سود ببرد. به اشتراک گذاری آنچه می دانید یکی از راههایی است که می توانید یک سهم مثبت در انجمن داشته باشید.

احترام و ادب

به خاطر داشته باشید که ما یک انجمن با عقاید مختلف داریم. هرکسی می خواهد تا با احترام با او برخورد شود. احترام به بقیه باعث می شود تا انجمن بهتر و مفیدتری برای کاربران فراهم گردد.

یک شهروند خوب

هنگامی که شما به یک سوال یا جواب خوبی برخورد می کنید به آن ستاره یا امتیاز مثبت بدهید. اگر سوء استفاده ای مشاهده کردید آنرا گزارش دهید. ما تمام تلاش خود را برای جلوگیری از تخلفات خواهیم کرد اما با کمک شما بهتر و سریعتر به این امر مهم دست خواهیم یافت.

منابع مستند

ما تشویق می کنیم اعضا را برای استفاده از منابع آنلاین برای پاسخگویی به سوالات. گرچه این عمل اجباری نیست اما سعی کنید جوابها، مستند از منابع معتبر باشند.

وضوح در پرسش

سوالات خود را مختصر و مفید بپرسید.با این حال سوال می بایست به اندازه ی کافی توصیف شده باشد. کلمات و جملات خود را شفاف و با گرامر و تلفظ درست بنویسید.این به مردم در یافتن سریع و بهتر سوال شما کمک خواهد کرد. و پاسخ دهندگان، سوال شما را به درستی دریافت خواهند کرد و جواب مختص به سوال شما را خواهند داد.

موضوع بندی درست

سوالات خود را درست موضوع بندی کنید. با موضوع بندی درست سوال خود امکان دیده شدن سوالتان توسط افرادی که می توانند به شما کمک کنند را افزایش دهید.

بد!

کاربرانی که دستورالعملهای انجمن را نقض کرده اند در معرض خطر برای بررسی و بسته شدن موقتی و یا دائمی حساب خود هستند.
گفتار زشت، مطالب توهین آمیز، سخنان تحقیرآمیز و عقده گشایی

جوابهای من! یک تریبون عقده گشایی برای بیرون ریختن عقده های درونی و یا هرزه نگاری و بیهوده گویی در مورد مسائل نیست.ما یک انجمن با باورها، عقاید و نظرات مختلف هستیم. بنابراین به بقیه ی افراد احترام گذاشته و مسائل و موضوعات نفرت انگیز و توهین آمیز را به هیچ عنوان مطرح نکنید.

گفتگوی چت گونه و برهم زدن گونه ی پرسش و پاسخ

جوابهای من یک انجمن پرسش و پاسخ است؛ نه یک اتاق چت! اگر پستی نه پرسش است و نه جواب، به این انجمن تعلق ندارد. اگر شما نیاز به گفتگو دارید می توانید از قسمت ارسال پیام خصوصی به کاربرای استفاده کنید.

مطالب جنسی و زناشویی

از آنجا که از هر طیف و سنی ممکن است از این انجمن بازدید کنند از ارسال هر پستی که مستقیم و یا غیرمستفیم به مسایل جنسی و یا زناشویی می پردازد بپرهیزید.

سوء استفاده از انجمن

جوابهای من! محلی برای به دست آوردن دانش است؛ نه مشتری یا بازدید از وبسایتتان و یا قرار ملاقات. البته اگر وبسایت شما مربوط به موضوع باشد لینک به آن مشکلی ندارد. اما اگر هیچ ربطی به موضوع مورد سوال نداشته باشد یا یک وبسایت شخصی، یا درخواست برای رسیدن به اهداف شخصی و مالی و یا لینک برای افزودن شما به عنوان دوست باشد ممنوع است.

تقلب

سیستم امتیازدهی ما به منظور تشویق اعضا برای اشتراک گذاری سوالات و جوابها برای بقیه می باشد.بنابرای ساخت چندین حساب و ارسال سوال و جواب دادن به سوال خود ! ممنوع است. همچنین درخواست امتیاز و یا درخواست انتخاب جواب به عنوان بهترین مجاز نیست. ارسال پاسخ بی معنی و همچنین کپی برداری از جواب دیگران ممنوع می باشد.

نقض قوانین کشور

اعضای انجمن جوابهای من! از قانون بالاتر نیستند. بنابراین از ارسال پستهایی که نقض قوانین کشور، دولت، استان و یا شهر و محل زندگی خود است اجتناب کنید. سعی نکنید تا مردم را برای به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی شان و یا سرقت هرچیزی (مانند موارد دارای حق کپی رایت یا علامت تجاری) ترغیب کنید. از تهدید، آزار رساندن، خود را بجای دیگری جا زدن، صدمه رساندن به دیگران و یا به حریم دیگران تجاوز کردن جداً خودداری کنید.

مطرح کردن موضوعات سیاسی و حزبی

مطالب سیاسی یک جزء جدا نشدنی در زندگی های شهری محسوب می شود. اما به دلیل اینکه اغلب این بحث ها موجبات توهین به افراد مقابل را فراهم می آورد، از طرح سوالات و جوابهای سیاسی جدا خودداری کنید.

رفتار کینه توزانه و مخرب

به وبسایتهای دارای ویروس و یا برنامه های مخرب و یا وبسایتهایی که با این وبسایت تداخل دارند، به هیچ وجه لینک ندهید.

سوء استفاده از پاسخها

ایجاد چندین حساب به منظور سوال و جواب از خود! نقض از قانون است. موارد مبهم و غیر قابل درک و یا به زبانی دیگر را پست نکنید. همچنین سوالات مشابه را پشت سر هم ارسال نکنید. انجمن، وابسته به گزارشات و امتیازات شما برای جوابهاست. بنابراین از این امکانات (مثل گزارش تخلف و یا امتیاز به جوابی) برای هدف خاص استفاده نکنید.

آسیب رساندن

مسئول باشید و خود را بجای افراد دیگر جا نزنید. همچنین ادعای مهارتهای کاذب به خودتان را نداشته باشید. از دادن مشاوره هایی که تخصصی درباره ی آن ندارید بپرهیزید.ممکن است سبب آسیبهای جدی به روح و جسم دیگران شوید. از تحریک کردن افراد و یا طرفداری از خشونت و هرگونه مورد مضر دیگر خودداری نمایید.

مشخصات فردی و یا انتخاب آواتار نامناسب

نام و مشخصات شخصی شما نباید ناقض قوانین کشور یا عرفی جامعه باشد. چنانچه قصد تغییر آواتار پیشفرض را دارید، عکس ارسالی نباید غیرقانونی و یا شامل آرمهای سیاسی و یا ضد منافع کشور و محل سکونتتان باشد. همچنین نباید از عکسهای ناقض اخلاق عمومی کشور و عرف محل سکونتتان استفاده شود.

امنیت در پرسش و پاسخ

محدودیت سنی

کودکان زیر 13 سال مجاز به ارسال پرسش و پاسخ نیستند.

* قوانین انجمن هر زمان قابل تغییر هستند و اعضا موظفند از قوانین جدید اطلاع داشته باشند.

به سوالات خوب ستاره بدهید!

وقتی به سوالاتی برخورد می کنین که برای شما و دیگران مفید به نظر می رسد، دکمه ی ستاره را کلیک کنید.

نترسید! با این کار امتیازی از شما کسر نخواهد شد!

البته تعداد اعطای ستاره محدودیت روزانه دارد که بستگی به سطحی است که شما در آن هستید.

برای اطلاع به امتیازات و سطوح بروید.

جوابها را محبوب یا منفور کنید!

برخی جوابها از بقیه درستر و مستدل تر خواهند بود. بعضی پاسخها نیز برعکس، غیرمنطقی یا نادرست هستند.

چرا خوبها را محبوب نکرده و به آنها امتیاز بالا نمی دهید؟! هنچنین می توانید به آنها امتیاز پایین بدهید.

دادن امتیاز رایگان است!

محدودیت روزانه ی امتیاز به جوابها را در قسمت امتیازات و سطوح ببینید.

ما را در گوگل محبوب کنید.